طرز تهیه مربای زرشک😍😋

مربای زرشک

مربا یکی از ملزمات خانه‌ای است که در آن افراد عاشق شیرینی‌جات و پایه صبحانه زندگی‌ می‌کنند. مربای زرشک یکی از بهترین آن‌هاست. طعم ترش زرشک را وقتی بتوانید شیرین کنید قطعاً یک تضاد طعم جالبی را روی زبان خود تجربه می‌کنید. مربای زرشک برای سفره صبحانه، کنار شیرینی‌جات و کیک‌های خانگی، کنار چای و قهوه و نان و کره برای عصرانه، به‌عنوان چاشت و تغذیه کودکان در مدرسه و در کل برای دسر بعد از غذاهای سنگین بسیار لذیذ و به‌جاست.

بازم بخونین:  طرز تهیه دیپ اسفناج یک غذای تابستانی لذیذ

خاطر نشان می‌کند زرشک یکی از بهترین میوه‌های ترش مزه‌ای است که در نواحی مختلفی از ایران به‌ویژه خراسان و خراسان جنوبی به شکل وحشی و اهلی رشد می‌کند.

معمولاً آب زرشک وحشی که از طبیعت تهیه می‌شود با طعم ملس در پاییز در برخی فروشگاه‌ها در استان‌های سه‌گانه خراسان یافت می‌شود که خواص دارویی و نوشیدنی گوارا و خوشمزه‌ای است.

بازم بخونین:  دستور پخت لذیذ پنکیک برای مهمانی و خانواده
زرشک
مربای زرشک تضاد طعم ترش و شیرین جالبی را به شما می‌دهد

مواد لازم تهیه مربای زرشک

  • یک کیلو زرشک
  • یک کیلو شکر
  • ۱ قاشق چای‌خوری هل ساییده

دستور پخت مربای زرشک

ابتدا زرشک را شسته و خیس کنید تا گل و لای آن از بین برود و سپس دوباره آن را شسته و در صافی بریزید. بعد شکر و آب را روی حرارت قرار دهید. وقتی شکر کاملاً حل شد، کف آن را گرفته و صاف کنید.

سپس زرشک و هل را به شربت اضافه و حرارت دهید تا شربت آن قوام بیاید. آنگاه از روی حرارت بردارید.

کلمات مرتبط با طرز تهیه مربای زرشک

مربای زرشک، طرز تهیه مربای زرشک، طرز تهیه مربا زرشک، دستور مربای زرشک، قیمت مربای زرشک، تهیه مربای زرشک، غذای حیوانات اهلی و وحشی، غذای حیوانات وحشی، طرزتهیه مربای زرشک، طرز پخت مربای زرشک، طرز تهیه مربا زرشک، مربای زرشک طرز تهیه، طرز تهیه مربای زرشک خیس، طرز تهیه مارمالاد زرشک، پخت مربای زرشک، چالش غذایی خنده دار، دسر، مارمالاد نارنج، درست کردن مربای زرشک، روش درست کردن مربای زرشک، مربای زرشک، غذایی که سگ را وحشی میکند، طرز تهیه کیک زرشک

بازم بخونین:  طرز تهیه فرنی با شیر بادام خونگی و خوشمزه😋🥣

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *