طرز تهیه حلوا خرمایی یا حلوای خوزستانی😋🥰

حلوا خرما خوزستانی

حلوا در طول تاریخ همان جایگاه شیرینی را داشته است. به همین دلیل انواع بی‌شماری از حلوا را می‌توان اقلاً در مناطق عرب‌نشین، ترک‌نشین‌، فارس‌نشین و… پیدا کرد. برخی از انواع این حلواها بسیار لذیذ و مغذی هستند. پیشنهاد می‌کنیم برای تغییر ذائقه هم که شده یک‌بار از خرید شیرینی‌جات با خامه‌های زیاد و قند فراوان دست بکشید و این نوع حلواها را بپزید. حلوای خرمایی یا حلوای خوزستانی یکی از این انواع حلواست.

حلوا خرمایی
حلوا خرمایی یا حلوا خوزستانی از حلواهای مغذی و خوشمزه‌ای است که ارزش جایگزینی با شیرینی‌های پر از خامه و قند غیرطبیعی را دارد

مواد لازم برای تهیه حلوا خرمایی یا حلوای خوزستانی

  • نیم کیلو آرد
  • نیم کیلو خرما
  • ۲۵۰ گرم کره و روغن
  • به مقدار لازم دارچین ساییده
بازم بخونین:  طرز تهیه شله‌زرد😋🥣

دستور پخت حلوا خرمایی یا حلوای خوزستانی

آرد را با کره و روغن روی آتش متوسط، نیم ساعتی هم می‌زنیم تا خرمایی رنگ شود. سپس خرمای بدون هسته و کلاهک را که خوب له کرده‌ایم به آرد قهوه‌ای رنگ اضافه می‌کنیم و به‌صورت خمیر صافی در می‌آوریم.

حلوا خرما خوزستانی آماده را در دیس پهن می‌کنیم. به‌شکل مربع یا لوزی می‌بریم و بعد روی آن را دارچین می‌پاشیم. حلوای شما آماده سرو و پذیرایی است.😋🥰

بازم بخونین:  طرز تهیه سالاد یونانی یک سالاد خوشمزه مدیترانه‌ای

کلمات مرتبط با تهیه حلوا خرمایی

طرز تهیه حلوا خرما خوزستانی تهیه حلوا خرمایی حلوا خرمایی حلوا خوزستانی، حلوای خرمایی طرز تهیه حلوا خرما، طرز تهیه حلوا خرمایی، حلواخرمایی طرز تهیه حلوای خرمایی انواع حلوا با خرما تزیین حلوای خرمایی حلوا خرما تهیه حلوا، تهیه حلوا خرما.

طرز تهیه حلوا قبیت خوزستانی، طرز تهیه حلوا در مایکروفر، طرز تهیه حلوای لاکچری، طرز تهیه حلوا خرما خانگی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *