طرز تهیه کیک شکلاتی داغ

کیک شکلاتی داغ

این کیک خوش طعم را گرم مانند پودینگ با سس شکلات سفید یا سرد مانند کیک سرو کنید. در ضمن کیک ساده را نیز میتوانید فریز کرده سپس قبل از سرو داخل مایکروفر گرم کنید.

مجله آشپزی پخت خونه امروز قصد دارد طرز تهیه کیک شکلاتی داغ را به شما عزیزان آموزش دهد.

مواد لازم برای ۱۰ تا ۱۲ تکه کیک شکلاتی داغ

 • ۱ و ۳/۴ پیمانه آرد سبوس دار
 • چند قطره اسانس وانیل مخلوط با بیکینگ پودر
 •  ۲۵ گرم و ۱/۴ پیمانه پودر کاکائو و کمی نمک
 • ۱۷۵ گرم و۳/۴ پیمانه مارگارین نرم شده
 •  ۱۷۵ گرم و ۳/۴ پیمانه شکر قهوه ای نرم شده
 • ۴ عدد تخم مرغ
 • ۷۵ گرم شکلات خرد شده جهت تزئین

مواد لازم برای سس شکلات سفید

 • ۲ تا ۳ قاشق سوپخوری شیر
 • ۷۵ گرم شکلات سفید
 • ۲/۳ پیمانه خامه
کیک شکلاتی
یک تکه مثلثی کیک با تزئین شکلات داغ

روش تهیه:

 1. آرد، پودر کاکائو و نمک را داخل یک ظرف الک کنید سبوس باقیمانده داخل الک را به مواد داخل کاسه برگردانید.
 2. مارگارین، شکر و اسانس وانیل را با هم بزنید تا به شکل کرمی روشن و پفکی در آید، سپس ۱ عدد تخم مرغ را به آرامی داخل آن بزنید.
 3. اکنون به تدریج بقیه تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه کنید و هم بزنید و به صورت یک در میان تمام مخلوط آرد را هم اضافه کنید.
 4. سپس شکلات سفید را اضافه کنید و با قاشق مخلوط را داخل قالبی که از قبل چرب کرده اید و گنجایش آن ۶۷۵ تا ۹۰۰ گرم و مخصوص مایکروفر است بریزید هر دو طرف انتهای قالب را با تکه کوچکی فویل طوری که سمت براق آن به سمت داخل باشد بپوشانید. روی قالب را با یک تکه کاغذ مخصوص مایکروفر پوشانده و با قدرت بالا به مدت ۸ تا ۹ دقیقه در مایکروفر بپزید.
 5. قالب را در حین پخت ۳ تا ۴ بار به اندازه ۱/۴ بچرخانید فویل و کاغذ روی کیک را در ۱ و ۱/۲ دقیقه آخر مدت زمان پخت از روی کیک بردارید و بعد در انتها چنگالی را در مرکز کیک فرو کنید و چنانچه چیزی به چنگال نچسبید به این معناست که کیک پخته شده سپس بگذارید بماند تا سس روی آن را آماده کنید.
 6. برای تهیه سس شکلات و خامه را داخل یک ظرف مخصوص مایکروفر بریزید و در مایکروفر با قدرت متوسط ۲ تا ۳ دقیقه بپزید تا شکلات ذوب شود سپس شیر را اضافه کنید و بگزارید تا سرد شود.
 7. کیک را برش دهید و همراه با سس سرو کنید روی کیک را با منحنی های شکلات تزئین نمایید
بازم بخونین:  طرز تهیه رولت توت فرنگی با فندق

توجه : این کیک را در فر معمولی هم میتوانید تهیه کنید اما برای گرفتن یک نتیجه بهتر حرارت را طبق توضیحات فر تنظیم نمایید. زمان مورد نیاز ۱۵-۲۵ دقیقه میباشد.

میزان کالری در یک تکه مثلثی از کیک شکلاتی داغ

میزان کالری در یک تکه مثلثی کیک شکلاتی داغ می تواند بسته به اندازه برش و دستور پخت آن متفاوت باشد. بنابر این یک تکه مثلثی با اندازه متوسط ممکن است حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ کالری باشد. با این حال، توجه داشته باشید که این فقط یک تخمین است و محتوای کالری واقعی می تواند متفاوت باشد.

بازم بخونین:  طرز تهیه توپک‌های شیرینی دارچینی با مایکروفر

کلمات مرتبط با طرز تهیه کیک شکلاتی داغ

چالش غذایی خنده دار، چالش واقعی یا کیک، پادکست کیک شکلاتی، تزیین کیک با شکلات ، چالش غذای خنده دار، طرز تهیه کیک شکلاتی ایتالیایی ، طرز تهیه سس شکلاتی براق برای روی کیک، کیک با پودر شکلات داغ، کالری کیک شکلاتی، کیک مثلثی شکلاتی، چالش کیک یا واقعی، طرز تهیه کیک تولد شکلاتی، عکس یک تکه کیک، کالری یک برش کیک تولد.

کیک شکلات داغ، کیک شیر داغ شکلاتی، طرز تهیه سس شکلات سفید روی کیک ، چالش غذاهای خنده دار، چالش غذا خنده دار، طرز کشیدن کیک، کیک سفید شکلاتی، یک تکه کیک، ظرف مثلثی کیک، کالری کیک شکلاتی خانگی، کیک یا واقعی، کالری یک برش کیک شکلاتی، کیک ایتالیایی شکلاتی، طرز کشیدن شکلات، آموزش کیک آتشی، کیک مثلثی، طرز تهیه کیک شکلاتی، کیک شکلاتی سفید، اموزش کیک اتشی، کالری سس شکلات، کیک اتریشی شکلاتی.

بازم بخونین:  طرز تهیه کیک اپرا فرانسوی

تزیین کیک باشکلات، چالش غذای واقعی و شکلاتی، چالش کیک خنده دار، چالش غذا کیک شکلاتی، چالش خوردن کیک شکلاتی، واقعی یا کیک، چالش خنده دار غذایی، طرز تهیه کیک شکلاتی با شکر قهوه ای، طرز تهیه سس شکلات سفید در منزل، تزئین کیک با شکلات، طرز تهیه کیک شکلاتی تولد، کالری کیک تولد شکلاتی، چالش غذایی کیکی ، طرزتهیه کیک شکلاتی تولد، چالش غذا شکلات.

کالری کیک خانگی کاکائویی، ساخت کیک شکلاتی، شکلات خنده دار، طرز تهیه کیک با تکه های شکلات ، پادکست وانیل و شکلات، چالش غذای خنده‌دار ،چالش غذایی خنده‌دار، طرز تهیه سس براق شکلاتی، چالش خوراکی خنده دار، چالش خوردن کیک، چالش غذا خوردن خنده دار، چالش غذایی خنده دار دسر، چالش واقعی و کیک، کانال آشپزی کیک، طبع شکلات داغ، چالش غذای سفید، چالش غذایی شکلات، چالش غذایی شکلاتی، طرز تهیه کیک شکلاتی در مایکروفر، نوشتن روی کیک با پودر کاکائو، یک برش کیک چند گرم است، طرز تهیه کیک فرانسوی شکلاتی، کالری شکلات زنجبیلی مشهدی، کیک شکلات سفید، طرز تهیه کیک مثلثی

1 thoughts on “طرز تهیه کیک شکلاتی داغ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *