طرز تهیه کیک بستنی ظرفی و چند مدل کیک دیگر با مایکروفر🍰😋😋

کیک بستنی شکلاتی

یکی از شیرینی‌های لذیذ و تقریباً فراموش شده کیک بستنی است. تهیه کیک بستنی می‌تواند در کنار شادی، امید و عشق به خانواده را به فضای خانه بیاورد و فرزندان و همسران را به شدت سر ذوق آورد. خود را از این همه لطف و زیبایی محروم نکنید.

کیک بستنی
انواع مختلفی از کیک بستنی را می توان تهیه کرد که باعث تغییر ذائقه و شور و ذوق خانواده می شود

مواد مورد نیاز برای تهیه ۲۴ عدد کیک بستنی ظرفی

 • ۱۱۵ گرم یا ۱ پیمانه آرد مخلوط با بیکینگ پودر
 • ۵۰۰ گرم یا ۴ قاشق سوپ‌خوری کره یا مارگارین
 • ۵۰ گرم یا ۴ قاشق سوپ‌خوری شکر نرم قهوه ای
 • شیر برای مخلوط کردن
 • کمی نمک
 • خامه فرم گرفته برای روی کیک
 • شکلات ریز شده
 • گیلاس شکر پوش شده
 • مارمالاد
 • پودر نارگیل تفت داده جهت تزئین
 • ۱ عدد تخم مرغ (کمی آن را بزنید)
کیک بستنی ساده
کیک بستنی یکی از بهترین گزینه ها برای پذیرایی از میهمانان است.

روش تهیه کیک بستنی ظرفی🍰😋😋

آرد و نمک را داخل یک کاسه الک کنید. کره یا مارگارین را داخل آرد مالش داده، سپس شکر را اضافه و مخلوط کنید.

بازم بخونین:  طرز تهیه کیک کوچک سیب و فندق

تخم مرغ زده شده و مقداری شیر را با مواد قبلی مخلوط و هم بزنید تا درجه غلظت آن به اندازه‌ای شود که قابل ریزش باشد. داخل یک ظرف مخصوص مایکروفر که دارای شش خانه باشد قالب‌های کاغذی را قرار دهید و یک قاشق پر از مخلوط آماده شده را درون هر کدام از آنها بریزید تا دو سوم قالب‌ها پر شود.

حالا ظرف را داخل مایکروفر قرار دهید و با قدرت بالا به مدت ۲ دقیقه بپزید. پس از گذشتن یک دقیقه از زمان پخت ظرف را نیمی بچرخانید و بعد از اتمام زمان پخت قالب‌های کاغذی را روی توری بگذارید تا خنک شود.

تمام مخلوط کیک را به همین صورت آماده کنید تا تمام شوند و قبل از تزئین بگذارید تا به طور کامل خنک شوند. در پایان روی کیک‌ها را با خامه فرم گرفته یا روکش پودر قند بپوشانید و روی آن را با میوه شکر پوش شده تزئین کنید. بهتر آن است در همان روزی که کیک‌ها را آماده می‌کنید سرو شود.

تزئین کیک بستنی
یکی از بهترین روش ها برای تزئین کیک بستنی استفاده از میوه‌های شکر پوش شده است.

این کیک را همان روزی که تهیه می‌کنید سرو نمایید یا می‌توانید آنها را بدون آنکه با خامه تزئین کنید. داخل فریزر قرار دهید و زمانی روی آن‌ها را تزئین نمایید که می‌خواهید سرو کنید.

بازم بخونین:  طرز تهیه توپک‌های شیرینی دارچینی با مایکروفر

روش تهیه کیک شکلاتی ظرفی مخلوط را به همان شیوه کیک بستنی آماده کنید؛ اما یک قاشق سوپ‌خوری پودر کاکائو الک‌شده به مخلوط اضافه شود.

کیک‌های لیمویی ظرفی مخلوط را به همان شیوه کیک بستنی آماده کنید؛ ولی رنده پوست یک عدد لیمو را بعد از مخلوط کردن مواد اضافه کنید. روی کیک را با روکش پودر قند با طعم لیمو و پرتقال شکرپوش شده تزئین نمایید.

کیک ظرفی با تراشه‌های شکلات مخلوط را به همان شیوه کیک بستنی آماده کنید؛ ولی ۲۵ گرم ۷ قاشق سوپ‌خوری شکلات ساده خرد شده به مخلوط تخم مرغ و شیر اضافه نمایید.

کیک کشمشی ظرفی مخلوط را به همان شیوه کیک بستنی آماده کنید؛ ولی ۲۵ گرم با ۲ قاشق سوپ‌خوری کشمش را به مخلوط تخم مرغ و شیر اضافه نمایید.

زمان مورد نیاز برای پخت با مایکروفر ۵ دقیقه

کلمات مرتبط با طرز تهیه کیک بستنی ظرفی و چند مدل کیک دیگر با مایکروفر

کیک ظرفی، مدل کیک، پوش کیک، کیک بستنی، طرز تهیه کیک بستنی، مدل کیک شکلاتی، کیک تولد بستنی، کیک مدل بستنی، مدل کیک بستنی، بستنی کیک، کیک بستنی تولد، چالش غذا شکلات و بستنی، کیک بستنی مشهد، کیک بستنی ساده، عکس کیک بستنی، کیک مدل حیوانات، چند مدل کیک تولد، پادکست کیک شکلاتی، چند مدل کیک، تزیین کیک بستنی خانگی، آشپزی کیک، کیک بستنی شکلاتی، طرز تهیه کیک بستنی با کیک آماده، مدل کیک حیوانات، تزیین کیک بستنی، مدل کیک کشمشی، طرزتهیه کیک بستنی، چالش کیک شکلاتی و بستنی، کیک خونه، تزیین کیک با پودر قند، کیک با تزیین بستنی، کیک طرح حیوانات، طرز تهیه کیک شکلاتی با پودر قند، بستنی ظرفی، طرز تهیه کیک با مایکروفر، کیک طرح سگ، بستنی کیکی، تزیین کیک با بستنی، کیک تولد بستنی شکلاتی، کیک مدل کیک، تزیین کیک و بستنی، عکس کیک خونه، نوشتن روی کیک با پودر کاکائو، چالش خوردن کیک پر خامه، کیک بستنی مجلسی، کیک تولد مدل بستنی، کیک‌های بستنی، بستنی قهوه با کیک براونی، چالش خوردن کیک بستنی شکلاتی، چالش خوردن کیک پر خامه شکلاتی کره ای، کیک مایکروفری، کیک مدل خونه، مدل کیک ساده شکلاتی، کیک در مایکروفر، طرز تهیه کیک بستنی ساده، طرز تهیه کیک با قند، کیک با پودر قند، کیک بستنی طرز تهیه، چالش کیک بستنی

2 thoughts on “طرز تهیه کیک بستنی ظرفی و چند مدل کیک دیگر با مایکروفر🍰😋😋

 1. ملیحه مرادی میگوید:

  سلام عزیزان لطفا عکس های بیشتری از تزئیین کیک بذارین که شیوه های مختلف تزئین کیک رو ببینیم.
  با تشکر از سایت خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *