طرز تهیه رولت خامه😍😋

طرز پخت رولت خامه

رولت خامه یکی از شیرینی‌های لذیذ مخصوصاً برای ما ایرانی‌ها در مهمانی‌ها و مجالس‌مان است. رولت خامه به خاطر داشتن خامه فراوان کالری زیادی دارد و مصرف زیاد آن مخصوصاً برای افرادی که چربی‌ خون زیادی دارند توصیه نمی‌شود ولی خوردن یک عدد رولت خامه با چای یا قهوه گرم در کنار دوستان و خانواده خالی از لطف نیست.

مواد لازم برای تهیه رولت خامه برای ۶ نفر

  • شش عدد تخم‌مرغ
  • یک لیوان خاک‌قند
  • یک لیوان کمی سرخالی آرد الک‌شده
  • نیم قاشق مرباخوری بیکینگ پودر
  • نصف قاشق چای‌خوری وانیل
  • ۳ قاشق سوپ‌خوری خاک‌قند
  • یک قاشق کره
بازم بخونین:  طرز تهیه حلوای زنجبیلی؛ طبع گرم و طعم لذیذ
تزئین رولت خامه
تزئین رولت خامه را می‌توانید با تکه‌های ژله و میوه‌های تازه انجام دهید.

دستور تهیه رولت خامه

آرد الک شده را با بیکینگ پودر دو مرتبه الک کنید و وانیل را داخل آن بریزید. بعد سفیده‌های تخم‌مرغ را از زرده جدا کنید و سفیده‌ها را خوب هم بزنید تا وقتی ظرف را که برمی‌گردانید سفیده‌های پف‌کرده نریزد.

یعنی همه پف‌کرده باشد بعد زرده‌ها را دانه‌دانه با سفیده‌ها مخلوط کنید و خاک‌قند را داخل آن بریزید. سپس آرد را کم‌کم داخل کنید زرورق را چرب کنید و روی سینی فر بیندازید و خمیر مایع را روی آن بریزید.

بعد با یک کارد پهن، صاف کنید و در فر گاز ۴۵۰ درجه بگذارید تا مدت ۱۵ دقیقه بپزید و بعد از در آوردن آن، روی یک پارچه مرطوب مقداری شکر بپاشید و کیک را که از فر در آورده‌اید روی پارچه برگردانید و پارچه را روی آن بیندازید و بگذارید تا خنک شود.

بازم بخونین:  طرز تهیه نان زنجبیلی با ماکروفر

خامه را که قبلاً در یخچال گذاشته‌اید خوب هم بزنید تا کش بیاید. سپس خاک‌قند و کمی وانیل را به خامه اضافه کنید. کیک را از پارچه مرطوب درآورید و خامه را روی آن بمالید و کیک را لوله کنید و در یخچال بگذارید تا خنک شود. بعد درآورید و روی آن خاک‌قند نرم الک کنید.

بازم بخونین:  طرز حلوای دو رنگ سفید و کاکائویی؛ یک حلوای مجلسی

کلمات مرتبط با طرز تهیه رولت خامه

هر ۵۰ گرم رولت مقدار ۱۸۸ کالری دارد. کالری شیرینی رولت یک عدد، تزیین رولت، کالری شیرینی رولت، طرز تهیه رولت، رولت خامه، تزئین رولت، کیک رولت، کالری رولت، کالری یک عدد رولت، خامه رولت، کالری یک عدد شیرینی رولت، طرزتهیه رولت، رولت، کالری شیرینی رولتی، عکس کیک رولت، کالری یک شیرینی رولت، طرز تهیه کیک رولت، طرز تهیه رولت خامه، رولت یعنی چه، رولت کیک، شیرینی رولت اتریشی، عکس رولت، تهیه رولت، مارمالاد نارنج، زرورق شکلات، طرز پخت رولت، کالری رولت خامه، یک عدد رولت خامه ای چقدر کالری دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *