طرز تهیه رنگینک شیرینی خوش‌مزه جنوبی 🥰😋🥧

رنگینک جنوب

رنگینک یکی دیگر از خوشمزه ترین شیرینی‌های رمضانی است و در میان ساکنان شهرهای جنوبی کشور، به خصوص استان‌های فارس، خوزستان و کرمان علاقمندان زیادی دارد. در ضمن این شیرینی برای مهمانی‌های رسمی افطاری، بسیار مناسبی است. این شیرینی بسیار طبع گرم و مغذی‌ای دارد و خوردن آن انرژی زیادی را به شما می‌دهد.

مواد لازم برای تهیه رنگینک

  • ۵۰۰ گرم آرد گندم
  • ۳۰۰ گرم  روغن
  • ۱۳۰ گرم خاک قند
  • ۵۰۰ گرم رطب یا خرمای سیاه
  • ۱ قاشق سوپ‌خوری پسته چرخ کرده
  • نصف قاشق مرباخوری هل کوبیده
  • ۱ قاشق سوپ‌خوری سرپر پودر دارچین
  • ۱۳۰ گرم مغز گردو
رنگینک
رنگینک از افطاری‌ها و شیرینی‌های معروف استان‌های جنوبی است.

طرز تهیه رنگینک

روغن را داخل تابه می‌ریزیم و روی شعله متوسط اجاق گاز قرار می‌دهیم تا داغ شود. آرد را پس از الک کردن داخل روغن می‌ریزیم و سپس حرارت اجاق گاز را کم می‌کنیم و مرتب آن را هم می‌زنیم تا آرد کاملاً سرخ شود و تغییر رنگ پیدا کند.

بازم بخونین:  طرز تهیه بامیه؛ خرید بامیه عربی در مشهد از پخت خونه 😍😋🥰

وقتی آرد طلایی رنگ شد تابه را از روی شعله اجاق گاز برمی‌داریم و کنار می‌گذاریم تا کمی سرد شود. شما می توانید مقدار روغن ذکر شده را با ترکیب نصف کره و نصف روغن مایع فراهم کنید به این ترتیب با افزودن کره به شیرینی عطر خوشایندتری در آن ایجاد می‌شود.

پس از سرد شدن آرد سرخ‌شده در روغن، خاک قند و دارچین و هل کوبیده را به آرد سرخ شده اضافه کرده و خوب با هم مخلوط می‌کنیم.

بازم بخونین:  طرز تهیه شیربرنج؛ یک دسر همه پسند

خرماها را می شوییم و به وسیله چاقو در هر کدام شکافی ایجاد کرده و هسته آن‌ها را خارج می‌کنیم. سپس در سبدی می‌گذاریم تا آب حاصل از شست‌وشوی آن‌ها خشک شود.

یادمان نرود که داخل هر یک از خرماها یک تکه مغز گردو بگذاریم. در صورت نداشتن وقت کافی می‌توانیم از خرماهایی استفاده کنیم که به صورت آماده (با مغز گردو در داخل آن‌ها) عرضه می‌شوند. نصف مقدار آرد سرخ‌شده را در ظرف مسطحی می‌ریزیم و با پشت قاشق سطح روی آن را صاف می کنیم.

سپس خرماها را روی آن می‌چینیم و کمی دارچین روی آن می‌پاشیم. حالا با بقیه آرد سرخ‌شده روی خرماها را به طور کامل می‌پوشانیم و باز با فشار پشت قاشق سطح آن را صاف می‌کنیم تا لایه‌ها به هم بچسبند.

سپس کمی خاک قند و دارچین روی آن می‌پاشیم. پسته چرخ‌کرده را نیز روی آن می‌ریزیم و در پایان با یک چاقوی شیرینی آن را به صورت لوزی یا چهارگوش‌های مساوی می‌بریم و در ظرف مورد نظر برای سرو می‌چینیم.🥰😋🥧

کلمات مرتبط با طرز تهیه رنگینک

طرز تهیه رنگینک کرمان، شیرینی جنوبی، شیرینی رنگینک، رنگینک جنوبی، رنگینک، طرز تهیه رنگینک جنوبی، طرز تهیه رنگینک، رنگینک کرمانی، طرز تهیه رنگینک دورنگ، شیرینی خوشمزه، شیرینی رنگینک مشهد، رنگینک جنوبی، طرز تهیه رنگینک با آرد گندم، طرز درست کردن رنگینک، تهیه رنگینک جنوبی، طرز تهیه شیرینی رنگینک، عکس رنگینک، رنگینک، طرز تهیه رنگینک ساده خانگی، طرز تهیه رنگینک، قنادی رنگینک، طرزتهیه رنگینک، تهیه رنگینک، شیرینی سبدی، دستور رنگینک، رنگینک جنوب، عکس شیرینی خوشمزه، غذا رنگینک، غذای رنگینک، رنکینک، شیرینی ارزان در مشهد، طرز تهیه ی رنگینک جنوبی، شیرینی های جنوبی، رنگینک مشهد، آب و خاک مشهد، دستور پخت رنگینک

بازم بخونین:  طرز تهیه حلوا خرمایی یا حلوای خوزستانی😋🥰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *