طرز تهیه رولت توت فرنگی با فندق

رولت توت فرنگی با فندق

طرز تهیه رولت توت فرنگی با فندق نوعی کیک خوشمزه خامه‌ای با فندق و ورقه‌های توت‌فرنگی است. پخت این نوع کیک‌ها در منزل می‌تواند صرفه اقتصادی بسیار بیشتری نسبت به خرید از بیرون منزل داشته باشد. ضمن آن‌که این قبیل کیک‌ها اگر در منزل تهیه شود تازه‌تر و خوشمزه‌تر و سالم‌تر است.

رولت توت فرنگی با فندق برای یک بعدازظهر گرم تابستانی با شربت خنک یا یک شب سرد زمستانی با قهوه یا چای داغ بسیار می‌چسبد. حتماً امتحان کنید.

مواد مورد نیاز برای ۶ تا ۸ نفر برای تهیه رولت توت فرنگی و فندق

  • ۲ عدد تخم مرغ درشت ۵۰ گرم
  • ۱/۴ پیمانه شکر نرم
  • نیم پیمانه خامه پرچرب فرم گرفته
  • ۱ عدد سفیده تخم مرغ
  • ۵۰ گرم یا نیم پیمانه آرد ساده، دو بار الک شده
  • ۱۷۵ گرم یا ۱ و نیم پیمانه توت فرنگی ورقه شده
  • ۲۰ گرم فندق آسیاب شده
رولت خامه ای و توت فرنگی

روش تهیه

یک قالب مستطیلى یا ترجیحا قالب بیضی شکل کم عمق ۲۸ × ۱۸ سانتی‌مترى مخصوص مایکروفر را با کاغذ روغنی چرب کرده و بپوشانید. حدود ۵ سانتی‌متر از کاغذ را بگذارید تا روی لبه‌ها برگردد.

بازم بخونین:  طرز تهیه تیرامیسو😋😋🍰

تخم‌مرغ‌ها و شکر را داخل یک ظرف بزنید تا مخلوط غلیظی به‌دست آید و حجم آن سه برابر شود. آرد را روی مخلوط تخم‌مرغ الک کنید و با قاشق فلزی مخلوط نمایید.

سپس آن را داخل قالب آماده شده بریزید و روی آن را صاف و یک‌دست کنید. سپس مخلوط آرد، تخم‌مرغ و شکر را داخل مایکروفر با قدرت بالا به مدت ۲ و نیم تا ۳ دقیقه بپزید تا فقط مرکز کیک سفت شود.

بازم بخونین:  سفارش کیک در مشهد + عکس کیک لاکچری 😋😋🍰

در طول مدت زمان پخت ظرف را نیمی بچرخانید. سپس ۲ دقیقه بگذارید داخل قالب بماند تا خنک شود. فندق آسیاب شده را روی یک تکه کاغذ روغنی بپاشید و کیک اسفنجی را از قالب در آورده و روی فندق‌ها برگردانید. سپس کاغذ روغنی را از روی کیک بردارید و یک تکه کاغذ روغنی دیگر را برداشته چند ثانیه زیر شیر آب بگیرید تا مرطوب شود آن را مچاله و دوباره باز کنید.

سپس آن را روی کیک اسفنجی قرار دهید. کیک را از سمت لبه کوتاه‌تر لوله کنید و کاغذ را نیز جمع نمایید. سپس بگذارید کیک روی توری فر به طور کامل خنک شود.

بازم بخونین:  طرز تهیه کیک کوچک سیب و فندق

اکنون خامه را داخل یک ظرف دیگر بزنید تا فرم بگیرد. سفیده تخم‌مرغ را در ظرف دیگری زده تا فرم بگیرد و بعد آن را داخل خامه فرم گرفته بریزید و با هم خوب مخلوط کنید.

رولت توت فرنگی با یک لیوان شیر
رولت توت فرنگی با یک لیوان شیر

کیک اسفنجی را باز کرده و کاغذ را بردارید. خامه را روی سطح کیک بمالید و برش‌های توت فرنگی را روی خامه بگذارید و مجدداً کیک را لوله کنید و داخل ظرف سرو طوری‌که درز رو به پایین و در زیر باشد قرار دهید. رولت را حداقل ۱ ساعت داخل یخچال بگذارید تا به اندازه کافی سفت شود و بشود آن را به راحتی برش داد.

ئزئین رولت توت فرنگی
ئزئین رولت توت فرنگی

رولت را دقیقاً قبل از سرو برش دهید و روی آن را با پودر قند یا خامه و فندق تزئین کنید.

کلمات مرتبط با طرز تهیه رولت توت فرنگی با فندق

رولت توت فرنگی، طرز تهیه رولت خامه ای با پیمانه لیوان، طرز تهیه رولت خامه ای با لیوان فرانسوی، فندق خامه ای، کشیدن فندق، کیک فندق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *